Pompy ciepła Bydgoszcz montaż, projekt, serwis

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem i bardzo dobrymi opiniami od kilkudziesięciu z naszych klientów. Nasze pompy ciepła Bydgoszcz to kompleksowa obsługa. Zapewniamy projekt, montaż pomp ciepła i serwis. Pomożemy Ci dobrać odpowiednie rozwiązania.

Napisz lub zadzwoń, przygotujemy bezpłatną wycenę, dobierzemy pompy ciepła Bydgoszcz z montażem dopasowane do Twoich potrzeb. Nasi specjaliści chętnie doradzą i odpowiedzą na wszystkie pytania.

Otrzymaj bezpłatną indywidualną wycenę
Zadzwoń - doradzimy i pomożemy
pompy ciepła Bydgoszcz montaż serwis projekt
korzyści dla Ciebie

Pompy ciepła Bydgoszcz korzyści dla domu i firmy

Pompy ciepła Bydgoszcz posiadają wiele zalet oraz oferują wiele korzyści, co przekłada się na coraz większą ich popularność. Do najważniejszych zalet należą przede wszystkim:

Komfortowe użytkowanie i duża wydajność
 • duża wielofunkcyjność pomp ciepła Bydgoszcz - urządzenie pozwala nie tylko na ogrzewanie budynków w sezonie jesienno-zimowym, ale również na ich ochładzanie w sezonie letnim;
 • bezpieczeństwo podczas korzystania z pomp ciepła - eksploatacja urządzenia nie powoduje zagrożenia wybuchem, nie niesie ze sobą również żadnych skutków ubocznych;
Oszczędność czasu i pieniędzy
 • możliwość uzyskania dotacji i ulg podatkowych;
 • nie wymaga kotłowni;
 • wysoka ekonomiczność - użytkowanie pomp ciepła pozwala na mniejsze zużycie energii elektrycznej przy jednoczesnym utrzymaniu optymalnej dla mieszkańców temperatury grzania, a to z kolei przekłada się na oszczędność finansową związaną z niższymi rachunkami;
 • inwestycja zwraca się całkowicie w stosunkowo krótkim okresie czasu.
Łatwa instalacja i ekologiczne rozwiązanie
 • ekologiczne działanie urządzenia - pompa ciepła jest całkowicie bezpieczna dla środowiska;
 • bezobsługowość pompy ciepła Bydgoszcz - brak konieczności uzupełniania urządzenia o materiał opałowy;
Nasze wartości
Jak działamy
Terminowo, Profesjonalnie i Elegancko

Zawsze dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić obsługę klienta i kontakt na najwyższym poziomie. Działamy sprawnie i profesjonalnie, a po wykonanej pracy zostawiamy po sobie porządek.

Doradzimy i Pomożemy

Posiadamy wieloletnie doświadczenie, dlatego nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i dobiorą sprzęt dopasowany do Twoich potrzeb.

Profesjonalny Sprzęt i Najwyższa jakość

W pracy korzystamy z nowoczesnego i profesjonalnego sprzętu z najwyższej półki od renomowanych producentów, co zapewnia najwyższą jakość wykonania.

Pompy ciepła Bydgoszcz - jak wybrać moc i model

Napisz lub zadzwoń do nas - pomożemy i doradzimy w wyborze pompy ciepła.

Pompa ciepła jest urządzeniem, które ma nie tylko działać przez wiele lat, ale również przynieść inwestorowi wymierne korzyści w możliwie najkrótszym okresie. Aby to było możliwe ważny jest dobór takiej pompy ciepła Bydgoszcz, która będzie najlepsza dla danego budynku. Możemy też wykonać w Twoim domu lub firmie montaż klimatyzacji Bydgoszcz kompleksowo. Szeroka podaż pomp ciepła sprawia, że nie jest to najłatwiejsze zadanie i trzeba poświęcić trochę czasu, aby wybrać urządzenie, które spełni wszystkie oczekiwania nabywcy.

Przeglądając dostępne na rynku modele pomp ciepła warto zwrócić uwagę na kilka informacji:

 • producent pompy ciepła Bydgoszcz - warto wybierać modele renomowanych producentów o ugruntowanej pozycji na rynku;
 • wysoka jakość komponentów, która przekłada się na zadowolenie klientów z użytkowania danego modelu;
 • okres dostępności danego modelu pompy ciepła Bydgoszcz na rynku i opinie klientów na jego temat;
 • dostępność realnego serwisu - łatwiejsze serwisowanie urządzenia i bezpośredni kontakt z wykwalifikowanymi pracownikami posiadającymi dużą wiedzę na temat pomp ciepła.
Co mówią o nas klienci

Opinie o naszej firmie

4,9 na podstawie 48 opinii w Google
Piotr Wilniewczyc

Pozytywne: Czas reakcji, Jakość, Profesjonalizm, Punktualność, WartośćPełen profesjonalizm, solidność, słowność, punktualność, dobry kontakt z klientem. Zdecydowanie polecam.Usługa: Instalacja klimatyzacji

Tomasz Trzebiatowski

Pozytywne: Jakość, Punktualność, WartośćPolecam. Sprawnie, czysto wykonana klimatyzacja za rozsądne pieniądze.Usługa: Instalacja kanałów i odpowietrzników ogrzewania/wentylacji/klimatyzacji

Kinga K

Pozytywne: Czas reakcji, Jakość, Profesjonalizm, Punktualność, WartośćRekuperacja wykonana na profesjonalnym sprzęcie. Ekipa terminowa i słowna. Polecam ich usługi.Usługa: Montaż

Pompy ciepła w Bydgoszczy

W dzisiejszych czasach ludzie coraz częściej szukają alternatyw dla tradycyjnych źródeł energii. Zmieniające się przepisy prawne oraz nieustannie rosnące rachunki za ogrzewania sprawiają, że ludzie zaczynają rezygnować z tradycyjnych pieców na drewno lub węgiel oraz z ogrzewania gazowego. Coraz większą popularność zyskują natomiast nowoczesne źródła energii, do których zaliczają się pompy ciepła Bydgoszcz, które charakteryzują się wygodą w użytkowaniu, bezpieczeństwem oraz są ekologiczne. Jednym z regionów Polski, w którym mieszkańcy coraz częściej decydują się na alternatywne źródło energii jest Bydgoszcz.

Dzięki zamieszczonym poniżej informacjom czytelnicy mogą zapoznać się z podstawowymi faktami na temat pomp ciepła oraz z ich zaletami, a to pozwoli im zdecydować, czy w ich sytuacji pompa ciepła będzie najlepszym rozwiązaniem.

Do prawidłowego działania pompy ciepła Bydgoszcz niezbędna jest również poprawnie wykonana instalacja. Jeśli instalacja nie została wykonana poprawnie, to może ona powodować problemy techniczne przekładające się na niewłaściwe działanie pompy ciepła Bydgoszcz czy wyższe ryzyko usterek np. uszkodzenia sprężarki.

Wybierając pompę ciepła należy również zwrócić uwagę na to, aby moc urządzenia była dostosowana do konkretnego budynku. W tym celu niezbędne jest poznanie obliczeniowego zapotrzebowania cieplnego danej nieruchomości. Przybliżoną wartość mocy budynku można oszacować samodzielnie przy użyciu różnych kalkulatorów dostępnych w internecie. Znajomość strefy klimatycznej, w której zlokalizowany jest dany budynek oraz mocy budynku pozwala na określenie tzw. punktu biwalentnego, który powinniśmy osiągnąć przy pomocy pompy ciepła Bydgoszcz. Po określeniu tych dwóch parametrów można je porównywać z kopertami pracy poszczególnych pomp ciepła, tak aby wybrać takie urządzenie, które najlepiej się sprawi w danym budynku.

Na co zwrócić uwagę wybierając pompy ciepła Bydgoszcz

Wybierając pompę ciepła dla mieszkania, domu czy biura należy wziąć pod uwagę wiele różnych kwestii. Do najistotniejszych z nich należą:

 • powierzchnia budynku, który ma być ogrzewany przy wykorzystaniu pompy ciepła Bydgoszcz,
 • właściwości termiczne budynku, w którym ma zostać zainstalowana pompa ciepła;
 • rodzaj wentylacji w budynku (wentylacja grawitacyjna czy wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła);
 • planowany lub obecny w budynku system ogrzewania (kaloryfery, ogrzewanie podłogowe, system mieszany lub klimakonwektory).

Spośród tych czynników duże znaczenie ma system ogrzewania obecny w danym budynku. Jego istotność wynika z faktu, że ogrzewanie podłogowe oraz kaloryfery mają inne parametry zasilania. Kaloryfery potrzebują znacznie wyższej temperatury ciepłej wody (od 32 do nawet 55 stopni) niż ogrzewanie podłogowe (od 26 do 32 stopni). Z tego względu w budynkach wyposażonych w mieszany system ogrzewania konieczne jest zaplanowanie instalacji pompy ciepła Bydgoszcz w taki sposób, aby możliwe było zasilanie ogrzewania podłogowego wodą o niższej temperaturze niż woda zasilająca kaloryfery.

Podczas montażu pompy ciepła Bydgoszcz należy również zastanowić się nad umiejscowieniem jednostki wewnętrznej (hydroboxu) oraz jednostki zewnętrznej (agregatu). Jednostka wewnętrzna powinna zostać umiejscowiona w takim miejscu, żeby możliwe było podłączenie jej do instalacji c.o. oraz c.w.u oraz do agregatu. Agregat powinien zostać ulokowany nad gruntem na krawężnikach, fundamencie betonowym lub na specjalnych podstawach. Dobrym rozwiązaniem jest wykonanie pod jednostką zewnętrzną mini studni chłonnej, gdyż z tacy ociekowej agregatu często wylatuje woda. Mini studnia chłonna składa się z kawałka plastikowej rury wkopanej w ziemię i wypełnionej keramzytem.

Pompa ciepła niskie koszty utrzymania

Tym co najczęściej skłania ludzi do decyzji o montażu pompy ciepła Bydgoszcz jest możliwość osiągnięcia korzyści finansowych związanych z niższymi kosztami ogrzewania. Pompy ciepła Bydgoszcz korzystają z darmowego i ogólnodostępnego źródła energii, co pozwala na istotne obniżenie rachunków za ogrzewanie.

Pompy ciepła Bydgoszcz są również niezwykle wygodne w użytkowaniu, co zwiększa komfort życia mieszkańców. Nie ma konieczności uzupełniania urządzenia o materiał opałowy. Nie ma również obowiązku czyszczenia urządzenia czy dokonywania innych czynności, które są niezbędne przy korzystaniu z innych źródeł ogrzewania.

Pompy ciepła Bydgoszcz są również całkowicie bezpieczne dla środowiska. Dzięki temu, że do korzystania z pomp ciepła nie są potrzebne żadne materiały opałowe istotnie zmniejsza się emisja dwutlenku węgla do atmosfery. Dodatkowo podczas ogrzewania domu przy użyciu tych urządzeń nie powstają żadne spaliny, które mogłyby negatywnie wpłynąć na środowisko.

Montaż pompy ciepła Bydgoszcz

Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi z zakresu pomp ciepła. Dzięki dużemu doświadczeniu z łatwością doradzamy i pomagamy naszym Klientom w doborze odpowiedniego urządzenia i jego montażu. Zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą i udzielą wskazówek. Świadczymy usługi zarówno dla klientów indywidualnych, jak również dla instytucji i firm.

W naszej ofercie mamy wyłącznie urządzenia renomowanych producentów wyróżniające się naprawdę wysoką jakością. Są one bardo wydajne, trwałe i ekologiczne. Jeśli będą odpowiednio serwisowane, to z powodzeniem mogą służyć nawet kilkadziesiąt lat.

Kompleksowa obsługa - projekt, montaż i serwis pomp ciepła

Działamy na rynku pomp ciepła od wielu lat i posiadamy spore doświadczenie w tej branży, co pozwala nam na doradzanie klientom i pomoc w wyborze urządzenia, które najlepiej będzie odpowiadać ich potrzebom. Do każdego zlecenia podchodzimy profesjonalnie i robimy wszystko co w naszej mocy, aby Klient wychodząc od nas był zadowolony. W zależności od potrzeb Klienta oferujemy usługi związane z profesjonalnym doradztwem, montażem pompy ciepła Bydgoszcz oraz z serwisowaniem urządzenia.

Jeżeli szukasz firmy, która pomoże Ci w wyborze odpowiedniego urządzenia, to zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń +48 514 727 429