Pompy ciepła Toruń montaż, projekt, serwis

Jako firma zajmująca się kompleksową realizacją pompy ciepła Toruń oferujemy naszym klientom kompleksowe usługi takie jak profesjonalne doradztwo w doborze pompy ciepła, montaż pompy ciepła Toruń. Zapewniamy również serwis pomp ciepła.

Wieloletnie doświadczenie, terminowość, solidne wykonanie i wielu zadowolonych klientów. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i dbamy o zadowolenie naszych Klientów.

Otrzymaj bezpłatną indywidualną wycenę
Zadzwoń - doradzimy i pomożemy
pompy ciepła toruń montaż serwis projekt
korzyści dla Ciebie

Pompy ciepła Toruń zalety

W ostatnim czasie pompy ciepła Toruń cieszą się coraz większą popularnością i są wybierane przez coraz większe grono osób. Jest to związane z szeregiem korzyści, które można uzyskać dzięki zainwestowaniu w pompy ciepła w Toruniu. Możemy też wykonać montaż klimatyzacji Toruń kompleksowo. Do najważniejszych zalet i korzyści związanych z użytkowaniem pomp ciepła należą:

Komfortowe użytkowanie i duża wydajność
 • bezobsługowość pompy ciepła Toruń;
 • koszt poniesiony w związku z inwestycją w pompę ciepła najczęściej zwraca się w stosunkowo krótkim okresie czasu.
Oszczędność czasu i pieniędzy
 • bezpieczeństwo podczas korzystania z pompy ciepła Toruń - jej eksploatacja nie niesie ze sobą żadnych skutków ubocznych, nie występuje również zagrożenie wybuchem;
 • duża wielofunkcyjność urządzenia grzewczego - pompa ciepła pozwala zarówno na ogrzewanie budynków w okresie zimowym, jak również ich chłodzenie w okresie letnim;
 • możliwość uzyskania dotacji i ulg podatkowych;
 • nie wymaga kotłowni;
Łatwa instalacja i ekologiczne rozwiązanie
 • ekologiczne działanie pompy ciepła Toruń przekładające się na to, że pompa ciepła jest bezpieczna dla środowiska;
 • wysoka ekonomiczność - niższe zużycie energii elektrycznej i niższe rachunki za ogrzewanie przy jednoczesnym zachowaniu optymalnej dla mieszkańców temperatury grzania;
Nasze wartości
Jak działamy
Terminowo, Fachowo i Estetycznie

Stawiamy na punktualność i sprawną obsługę klienta. Zapewniamy szybki i solidny montaż, a po pracy zostawiamy porządek.

Fachowe Doradztwo i Najwyższa Jakość

Pomagamy i doradzamy naszym klientom dobrać najlepiej dopasowane do nich rozwiązania. Na bazie wieloletniego doświadczania wykonujemy pracę na najwyższym poziomie.

Profesjonalny Sprzęt i Nowoczesne Technologie

Nasza firma w pracy wykorzystuje nowoczesne technologie i wysokiej jakości produkty od sprawdzonych producentów.

Jak wybrać odpowiednie pompy ciepła Toruń

Napisz lub zadzwoń do nas - pomożemy i doradzimy w wyborze pompy ciepła.

Wybierając odpowiednią pompę ciepła należy mieć na uwadze, że jest to inwestycja na lata, która docelowo ma się zwrócić, dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniej pompy ciepła Toruń do danego budynku. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych urządzeń i marek, co sprawia, że wybór odpowiedniej pompy ciepła Toruń, która spełni wszystkie oczekiwania nabywcy niekoniecznie jest sprawą prostą.

Jeżeli jesteś zainteresowany doborem i montażem pompy ciepła Toruń, to zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

W swojej ofercie mamy pompy ciepła Toruń pochodzące od renomowanych producentów i charakteryzujące się wysoką jakością. Ich cechami charakterystycznymi są duża wydajność, trwałość i energooszczędność. Jeśli będą one odpowiednio serwisowane, to z powodzeniem mogą służyć nawet kilkadziesiąt lat.

Co mówią o nas klienci

Opinie o naszej firmie

4,9 na podstawie 32 opinii w Google
Marcin Obara

Pozytywne: Profesjonalizm, PunktualnośćPanowie pewnie jeszcze nie dojechali z montażu do domu, a ja już mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z usługi.- kontakt 10/10,- terminowość 10/10,- wykonanie, estetyka 10/10.POLECAM 100%Usługa: Instalacja klimatyzacji

Kaja Pikor

Pozytywne: Jakość, Profesjonalizm, WartośćBardzo serdecznie polecam. Niedość, że Panowie sprawnie zamontowali to i również zostawili po sobie porządek. Po instalacji 2 razy wszystko sprawdzone, wyjaśnione sterowanie klimatyzacja oraz działanie rekuperacji. Pan Tomek podzielił się również informacją jak najlepiej używać klimatyzacji i rekuperacji, przypomniał o warunkach gwarancji oraz przeglądach.Same jednostki klimatyzacji bardzo przyjemnie działają. Można powiedzieć, że bardzo cicho, ale jest to oczywiście uzależnione od ustawień. Jednostki wewnętrze bardzo eleganckie, a nasi koci domownicy bardzo lubią leżeć pod klimatyzacją i jest ona dla nich 10/10.Usługi: Montaż systemu grzewczego, Instalacja klimatyzacji

Marek Krasny

Pozytywne: Czas reakcji, Jakość, Profesjonalizm, WartośćZdecydowałem się na instalację klimatyzatora klasy premium. Po konsultacjach klimatyzator dotarł. Instalacja przeprowadzona naprawdę profesjonalnie. Po podłączeniu do sieci okazało się, że jednostka wewnętrzna hałasuje, coś ociera w środku. Panowie udokumentowali wszystko, sama usterka to żadna ich wina. Brak jakichkolwiek uszkodzeń mechanicznych. Reklamacja została uwzględniona przez producenta. Po jakimś czasie dotarła część odpowiedzialna za usterkę. Pan Tomasz spędził u mnie dużą część soboty, finalnie rozbierając na jony jednostkę wewnętrzną, poprawiając fabrykę, ponieważ komuś w fabryce się zapomniało złożyć to tak jak powinno, co było de facto przyczyną hałasu. Oczywiście za klimatyzator i usługę zapłaciłem dopiero, jak zaczęło to działać tak, jak powinno. Podsumowując, zanim zdecydowałem się na zakup i montaż AC rozmawiałem z kilkoma osobami, z różnych firm z okolicy. Chcąc założyć kolejny klimatyzator, mogę rozmawiać już tylko z jedną.Usługi: Instalacja klimatyzacji, Konserwacja systemu klimatyzacji, Naprawa klimatyzacji

Gruntowe i powietrzne pompy ciepła Toruń

Rosnące rachunki za ogrzewanie oraz zmieniające się przepisy prawne sprawiają, że mieszkańcy Polski coraz częściej szukają alternatywy dla tradycyjnych źródeł ogrzewania. Piece na drewno, węgiel czy na gaz pomału zaczynają odchodzić w zapomnienie i są wypierane przez nowocześniejsze rozwiązania. Doskonałym przykładem takiego nowoczesnego źródła energii są powietrzne pompy ciepła Toruń, które są zarówno wygodne, bezpieczne, jak i ekologiczne. Jednym z miast, którego mieszkańcy coraz częściej skłaniają się ku temu ekologicznemu i ekonomicznemu sposobowi ogrzewania domów jest Toruń.

Tym na co z pewnością należy zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego modelu pompy jest producent pompy. Warto wybrać produkt pochodzący od producenta posiadającego duże doświadczenie oraz ugruntowaną pozycję na rynku. Istotną rzeczą jest również jakość komponentów, z których została wyprodukowana dana pompa ciepła. Doskonałą wskazówką będzie również informacja od ilu sezonów grzewczych dany model pompy jest dostępny na rynku i czy cieszy się on popularnością i zadowoleniem klientów. Dużą zaletą będzie z pewnością dostępność realnego serwisu, którego pracownicy posiadają odpowiednią wiedzę i kompetencje oraz chętnie się nimi podzielą.

Warto mieć na uwadze, że aby pompa ciepła działała prawidłowo konieczne jest poprawne wykonanie instalacji. Jeśli instalacja zostanie wykonana w sposób nieprawidłowy, to może ona powodować problemy techniczne, co sprawi, że pompa będzie działać w sposób niewłaściwy, może dojść do uszkodzenia sprężarki oraz mogą pojawić się problemy przy defroście.

Kolejną rzeczą, która jest niezbędna do dobrania odpowiedniej pompy ciepła Toruń dla konkretnego budynku jest poznanie obliczeniowego zapotrzebowania cieplnego danej nieruchomości. Dzięki różnym kalkulatorom dostępnym w Internecie można samemu uzyskać informację na temat przybliżonej wartości mocy budynku. Znajomość mocy budynku oraz strefy klimatycznej, w której budynek się znajduje pozwala na określenie punktu biwalentnego, który chcemy osiągnąć przy pomocy pompy ciepła Toruń. Posiadając wiedzę na temat tych dwóch parametrów można je porównać z kopertami pracy poszczególnych pomp ciepła. Pozwoli to na wybór takiego urządzenia, które sprawdzi się najlepiej w przypadku danego budynku.

Pompy ciepła Toruń co wziąć pod uwagę przy wyborze?

Planując montaż pompy ciepła Toruń do domu, mieszkania lub biura należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

 • powierzchnię budynku, w którym ma być zamontowana pompa ciepła;
 • właściwości termiczne danego budynku;
 • jaki jest planowany lub zainstalowany obecnie system ogrzewania: ogrzewanie podłogowe, kaloryfery, ogrzewanie podłogowe + kaloryfery, klimakonwektory;
 • czy dany budynek posiada wentylację grawitacyjną czy wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła (rekuperacja)?

Planowany lub istniejący system ogrzewania ma duży wpływ na zaplanowanie instalacji pompy ciepła Toruń. Jest to związane z tym, że ogrzewanie podłogowe i kaloryfery mają inne parametry zasilania. Ogrzewanie podłogowe potrzebuje znacznie niższej temperatury ciepłej wody niż kaloryfery - w przypadku podłogówki jest to ok. 26-32 stopni podczas gdy kaloryfery potrzebują wody o temperaturze od 32 do nawet 55 stopni.

Konkretne parametry są uzależnione od powierzchni budynku. Z tego względu w budynkach, w których występuje mieszany system ogrzewania konieczne jest zaplanowanie instalacji pompy ciepła Toruń w taki sposób, aby ogrzewanie podłogowe było zasilane wodą o niższej temperaturze niż kaloryfery. Na szczęście takie rozwiązanie nie jest zbyt skomplikowane, ani bardzo kosztowne.

Istotną kwestią, którą należy rozważyć podczas montażu pompy ciepła Toruń jest również planowane umiejscowienie jednostki zewnętrznej (agregatu) i wewnętrznej (hydroboxu). Jednostkę zewnętrzną należy ulokować nad gruntem na fundamencie betonowym, krawężnikach lub specjalnych podstawach.

Biorąc pod uwagę fakt, że z tacy ociekowej agregatu wylatuje woda bardzo częstą praktyka jest wykonanie pod nią mini studni chłonnej, która składa się z kawałka plastikowej rury, która jest wkopana w ziemię i wypełniona keramzytem. Umiejscowienie jednostki wewnętrznej należy zaplanować w taki sposób, aby istniała możliwość podłączenia jej do instalacji c.o i c.w.u oraz do jednostki zewnętrznej.

Pompa ciepła do domu i firmy

Najczęstszym powodem, dla którego ludzie decydują się na montaż pompy ciepła Toruń jest możliwość osiągnięcia korzyści ekonomicznych. Korzystanie z pomp ciepła pozwala klientom na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania, dzięki temu, że pompy ciepła Toruń korzystają z ogólnodostępnych i darmowych źródeł energii.

Odpowiednio dobrana pompa ciepła jest również niezwykle wygodna w codziennym użytkowaniu, gdyż jest to urządzenie całkowicie bezobsługowe. Korzystanie z pompy ciepła Toruń nie wymaga zakupu żadnych dodatkowych materiałów opałowych. Nie ma również konieczności przeprowadzania czyszczenia instalacji czy innych prac, które są konieczne w przypadku korzystania z innych źródeł ogrzewania.

Nie ma również żadnych wątpliwości co do tego, że korzystanie z pomp ciepła jest ekologiczne i całkowicie bezpieczne dla środowiska. Podczas korzystania z pomp ciepła nie powstają żadne spaliny, które mogłyby powodować zanieczyszczenie środowiska, a brak konieczności korzystania z paliw kopalnianych zmniejsza emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Montaż pompy ciepła Toruń

Jeśli szukasz firmy, która pomoże Ci w doborze odpowiedniej pompy ciepła Toruń oraz jej montażu, to nasza oferta jest skierowana właśnie dla Ciebie. Od lat świadczymy kompleksowe usługi z zakresu pomp ciepła. Posiadamy w tej materii duże doświadczenie i zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników z dużą wiedzą. Swoją ofertę kierujemy zarówno do klientów indywidualnych, jak również do firm i instytucji. Zawsze staramy się pomóc naszym klientom w doborze optymalnego rozwiązania.

Zadzwoń +48 514 727 429